Historia NASZEJ SZKOŁY

Szkoła powstała w 1995 roku jako Prywatna Szkoła Języka Angielskiego przygotowująca uczniów do egzaminów wstępnych z języka angielskiego na studia wyższe, głównie filologię angielską oraz do pomaturalnych szkół językowych.

Z czasem szkoła poszerzała swoją działalność o kolejne języki i rodzaje kursów oraz usługi tłumaczeniowe dla firm i osób indywidualnych, w związku z czym od 1998 zmieniła nazwę na “T&T” Nauka i Tłumaczenia, a w roku 2000, proponując szerszą ofertę edukacyjną, zaczęła funkcjonować pod nazwą Centrum Edukacji.

Z uwagi na duże zainteresowanie nauką u nas i ciągłe polepszanie jakości usług, od nowego roku szkolnego 2003–2004 pani Małgorzata Biskup, założycielka szkoły, zdecydowała się zmienić nazwę szkoły i firmować tę instytucję własnym nazwiskiem, tym samym dostosowując ją do nazwy która była potocznie używana.

Przez kilka lat prowadziliśmy zajęcia w filiach w Krynicy, Grybowie i Piwnicznej, tak, aby ułatwić uczącym się dojazd do interesującej ich placówki lub naukę w miejscu zamieszkania.

Przez kilka lat szkoła prowadziła swą działalność przy ul. Barbackiego 57 w Nowym Sączu, oferując dodatkowo kursy ze środków unijnych.

Od stycznia 2011 szkoła i biuro tłumacza przysięgłego zaprasza na ul. Jagiellońską 42/6.


Poniżej krótka charakterystyka naszej działalności. Bardziej szczegółowe informacje znajdują się pod odpowiednimi linkami.

KURSY JĘZYKOWE W NASZEJ SZKOLE

Kursy ogólne:

 • dzieci ze szkoły podstawowej
 • młodzież gimnazjalna
 • młodzież licealna
 • dorośli:
  • ogólne
  • biznesowe
  • specjalistyczne
  • dla wyjeżdżających do pracy

Kursy egzaminacyjne:

 • matura
 • egzaminy gimnazjalne
 • FCE, CAE, CPE
 • ZD, ZDfB, ZMP
 • LCCI
 • inne

Konwersacje

Kursy i konwersacje online

Kursy niestandardowe

W naszej szkole nauczane są obecnie języki na wszystkich poziomach zaawansowania:

 • Angielski
 • Niemiecki
 • Francuski
 • Hiszpański
 • Rosyjski

Rozpoczęcie zajęć
Kursy standardowe rozpoczynają się między 15 a 30 września i trwają do końca roku szkolnego. Przydział do grupy odbywa się na podstawie testu kwalifikacyjnego, pisemnego i ustnego.

Kursy niestandardowe, o różnej długości i intensywności, mogą rozpocząć się w dowolnym terminie, w zależności od zgłoszeń i naszych możliwości.

Oferujemy dostęp do Internetu i biblioteki.

Wszystkie kursy prowadzone są metodą komunikatywną, ich celem jest opanowanie przez uczestników umiejętności porozumiewania się w różnych sytuacjach poprzez dialogi, reakcje językowe, słuchanie, opanowanie pisania i czytania na danym poziomie językowym oraz podstawy poprawnej wymowy. Gramatyka i słownictwo wprowadzane są poprzez autentyczne sytuacje i reakcje językowe.

Wszystkie sytuacje i ćwiczenia związane są ze środowiskiem pracy, życiem codziennym i towarzyskim.

 
Rekomendacje i opinie:
“Nauczyciele byli mili i wyrozumiali, ale wymagający, dzięki czemu czułam silną motywację do nauki. (...) Nauka w tej szkole pomogła mojej starszej siostrze zdać maturę na 6, a mnie otrzymać certyfikat FCE, co mnie zwolniło z matury ustnej i pisemnej”  - Agnieszka Ryglewicz.
“Kurs pomógł mi w przygotowaniu się do egzaminu maturalnego z języka angielskiego. Obecnie jestem od roku w USA, a znajomość języka pozwoliła mi na swobodne porozumiewanie się. Styl zajęć w szkole pani Biskup jest bardzo podobny do stylu z jakim spotkałam się w szkole języka angielskiego w New York City” - Amelia Dyngosz.

“Do Szkoły Małgorzaty Biskup chodziłam 2,5 roku i zakończyłam naukę egzaminem CAE. Dlaczego uważam, że to wspaniała szkoła? Bo przez te 2,5 roku nauczyłam się więcej niż przez wszystkie lata nauki w szkole!!! Szkoła pani Biskup to doskonale przygotowane zajęcia na których rozwijasz język przez mówienie, pisanie, słuchanie, czytanie i ćwiczenia fonetyczne. Mało Ci? Proszę, skorzystaj z bogatej biblioteki gdzie znajdziesz całe mnóstwo pozycji (książek, testów, ćwiczeń, kaset, CD) które utrwalą i poszerzą twoją wiedzę ale też uzupełnią indywidualne zaległości. Do tego punkt w centrum miasta, elastycznie ustalany grafik, świetna kadra i… tu naprawdę chce się chodzić!!!” - Ania Patyk Cisak.


“Szkołę języka Pani Biskup uważam za profesjonalnie zorganizowaną. Jednym z celów tej szkoły jest dobór kadry nauczycielskiej ze sprawdzonym doświadczeniem w metodyce nauczania języka, co w konsekwencji daje dobre wyniki nauczania. Nauczyciel uczący mnie posiadał umiejętności integracji grupy, tak, ze mogliśmy się czuć swobodnie i nie czując skrępowania prowadzić konwersacje w angielskim. To było moje praktyczne doświadczenie z językiem i przyniosło ono efekty, które mogłam sprawdzić podczas wyjazdu za granicę.”  - mgr inż. Jadwiga Rogowska (specjalista od spraw jakości).


“W szkole językowej pani mgr Małgorzaty Biskup nauczyłem się naprawdę wielu wspaniałych rzeczy, ale najważniejsze z nich to przełamanie strachu przed porozumiewaniem się w obcym języku-nigdy w życiu tak dużo nie rozmawiałem po angielsku. Poza tym aspekty zawiłej gramatyki angielskiej zostały wytłumaczone klarownie i przećwiczone w fantastyczny sposób. Serdecznie polecam ta szkołę, ona naprawdę dużo daje. Według mnie, jest to najlepsza szkoła językowa w Nowym Sączu.”  - mgr Jarosław Giza (anglista, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego).


“Ta szkoła to naprawdę jedyna szkoła która przygotowuje nie tylko do egzaminów FCE i CAE, ale również do CPE. W 2000 roku za sprawą znakomitej kadry szkoły i indywidualnego wręcz potraktowania zdałam egzamin CAE i dzięki temu w bardzo krótkim czasie znalazłam pracę. Obecnie w szkole u pani Biskup przygotowuję się do egzaminu CPE, dzięki któremu moja pozycja na rynku pracy na pewno wzrośnie.”  - Katarzyna Zaczek.


“Kurs odbywał się w bardzo przyjaznej atmosferze. Po jego ukończeniu wyjechałam do Londynu, gdzie podjęłam decyzję o dalszej nauce języka. Egzamin wstępny zaliczyłam z dobrym wynikiem, od razu zostałam przyjęta na drugi poziom. Nie dałabym sobie rady w Wielkiej Brytanii bez lekcji pobieranych w tej szkole.”  - Luiza Walter.


“Nauka języka angielskiego w tej szkole pozwoliła mojemu bratu zdać egzamin CAE, dostać się na studia ekonomiczne w Krakowie i tam dalej kontynuować naukę języka w zakresie ekonomii. Dla mnie osobiście uczestnictwo w zajęciach - prowadzonych miedzy innymi przez panią Małgorzatę Biskup - pozwoliło dobrze przygotować się do egzaminu dojrzałości, a później egzaminu wstępnego na studia wyższe o kierunku językowym. Bardzo miło wspominam zajęcia i zawsze panującą tam wesołą atmosferę! Myśle, że nie tylko ja bardzo dużo z nich skorzystałam.
*Polecam*” - Magda i Mirek Kołcz.


“Ta szkoła gwarantuje świetną atmosferę i na pewno dobrze Was przygotuje do wszystkich egzaminów. Mogę to potwierdzić nie tylko ja, ale i moi liczni znajomi z kursów-większość z nas za pierwszym podejściem zdała egzaminy Cambridge i właśnie dzięki kursowi angielskiego u pani Biskup dostałam się na studia.”  - Marta Kajzer (studentka anglistyki w Poznaniu)


"W trzeciej klasie liceum postanowiłam studiować anglistykę. Biorąc pod uwagę mój ówczesny poziom językowy, była to decyzja nader śmiała. Trzy lata w klasie o profilu biologiczno-chemicznym nie przyczyniły się szczególnie do wzrostu moich kompetencji językowych. A przy ostrej selekcji i liczbie chętnych na jedno miejsce, wahającej się w granicach 10 osób, studiowanie anglistyki na Uniwersytecie Wrocławskim można uznać za swoisty sukces.....
Obecnie jestem studentką filologii angielskiej, co w 3 klasie liceum wydawało się tylko marzeniem. Swój sukces zawdzięczam przede wszystkim dobremu przygotowaniu w szkole Pani Małgorzaty Biskup. Najpierw w 1998 roku był poziom FCE, a po zaliczeniu wszelkich testów sprawdzających, grupa Advanced. Jak się później okazało, materiał, który realizowaliśmy na kursie Advanced pokrywał się z tematyką zajęć uniwersyteckich I i II roku filologii angielskiej! Świadczy to o wysokim poziomie zajęć. Zaopatrzeni w szereg materiałów pomocniczych, poznawaliśmy język "od każdej strony". A atmosfera lekcji sprzyjała szybkiemu zdobywaniu wiedzy, bo zawsze aktywnie uczestniczyliśmy w przeróżnych dyskusjach i ćwiczeniach. Zajęcia w Szkole bardzo szybko podniosły mój poziom i bez obaw przystąpiłam do nie tak już strasznych egzaminów wstępnych na Uniwersytet. I strasznie wcale nie było. A wspomnienia z kursu wciąż mam miłe." - Karolina Janus

 

   
Nowy Sącz, ul. Jagiellońska 42/6

© SZKOŁA MAŁGORZATY BISKUP Nowy Sącz. Realizacja: Verakom

tel/fax: (18) 547 47 87; 535 38 37 33